11 Aralık 2019 Çarşamba

Birileri Barzani’ye gelip gaz veriyor

birileri-barzaniye-gelip-gaz-veriyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'taki gayrimeşru referanduma ilişkin, "Bölgemizde uygulanmaya çalışılan ve ülkemizin dahil edildiği, gayet açık olan, böl, parçala yönet, hatta yut politikası" dedi.
08 Ekim 2017 Pazar 10:31

Erdoğan, Afyon NG Güral Termal Otel’de başlayan “Hep Birlikte, Büyük Hedeflere” temalı 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasında konuştu:

Bölgemizde uygulanmaya çalışılan ve ülkemizin dahil edildiği, gayet açık olan, böl, parçala yönet, hatta yut politikası. Bölgemiz ve ülkemiz üzerinde operasyon yapanların AK Parti’yi kendi haline bırakmayacağı çok açıktır. Kuzey ırak’ta Barzani’nin sağında Fransa’nın eski dışişleri bakanı, sol tarafında Bernard Levis denilen Yahudi. Bunlar siyonizmin planlamısını masa üstünde yapıyor ve bu planlamının ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ama biz uyanık olacağız.

KARARLI ADIMLAR ATACAĞIZ

Biz Irak’ın toprak bütünlüğünden bahsederken, masanın üzerinde yapılan, birileri geliyor gaz veriyor. Bütün bu oyunları görerek kararlı şekilde adımımızı atacağız. Bunlara da fırsat vermeyeceğiz. Ne işi var Barzani’nin sağında ve solunda bu adamların?! En zor zamanında senin yanındayken, ‘kardeşim’ derken, sen Türkiye’yi bırakıp neyin planlamasını yapıyorsun?! kuzeyinde Türkiye, doğunda İran, batında Suriye, güneyinde Irak Merkezi Yönetimi, bunların hiçbirisi senin bu düşündüklerini kabul etmez.TÜM İMKANLARI KAYBEDECEK

İsrail’den başka destek alamayan Kuzey Irak yerel yönetiminin akibetini göreceğiz. Başladığın noktaya geri döneceksin. Elindeki tüm imkanları da kaybedeceksin. Türkiye ile bağlarını gönülleri ve zihinlerinde koparmış olanların yakmaya çalıştıkları fitne ateşi hiçbir zaman alev almayacak. Öyle paçavralar bizim bayrağımızla mukayese edilemez. Bazı haberler gönderip duruyorlar, hayır. Başladığınız yere döneceksiniz. Aksi takdirde bu olmaz.

  • Fitne ateşi kime yarar
  • Biz hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Memurlarının maaşını ödeyemediğinde yanlarında olduk. Kredi açtık. Şu anda sağına soluna aldıkları veya talimat aldıkları yerler, onlara kalkıp da bu konularda böyle bir kredi musluğu açmadılar. Atalarımız, ‘El atına binen, tez iner’ demişler. Unutmayalım ki hiçbir zaman 16 yaşında kalmayacaksın. Dolayısıyla da bu öyle ‘16 yaşımdaki hayalimdi’ demekle o hayale ulaşmaya yetmez. Kuzey Irak’ta ortaya çıkan ve tüm bölgeye sirayet edeceği kesin olan böyle bir fitne ateşini kim yakmak ister ve bundan kim fayda sağlar?

Haber Kaynağı: Yeni ŞafakHaber okunma sayısı: 4008

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


MALATYA GÜNDEMİ

Başkan Samanlı'dan

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, bir evin duvarına çarpı işareti

Bölgenin en donanımlı afet eğitim merkezi Yeşilyurt’a yapılıyor

Deprem Eğitim ve Simülasyon Merkezi’ inşaat alanında incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet

Şehit yakınlarına ve gazilere Devlet Övünç Madalyası verildi

Malatya’da şehit yakınları ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Senegal’den gelen heyet Çevre Entegre Tesisinde incelemelerde bulundu

Malatya Büyükşehir Belediyesinin Çevre Entegre Projesini incelemek üzere Senagal Cumhuriyetinden resmi bir heyet

Kent Konseyinde ‘Digital Fotoğrafçılık’ eğitimleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi İletişim Paylaşım Grubunun açtığı ‘Dijital Fotoğrafçılık Kursu’

MHP İl Başkanı Avşar’ın Afrin açıklaması

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, Afrin harekatıyla ilgili bir açıklama yaparak, herkesin Türk’ün

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA
Yandex.Metrica