DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.063,310,45%
BITCOIN 316250-1,94%
Malatya

PARÇALI BULUTLU

14:53

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Malatya Büyükşehir Belediyesi Altay Kışlası’nda Çalışmalarına Devam Ediyor
  • Gündem Malatya
  • Genel
  • Malatya Büyükşehir Belediyesi Altay Kışlası’nda Çalışmalarına Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Altay Kışlası’nda Çalışmalarına Devam Ediyor

ABONE OL
24 Haziran 2021 10:14
Malatya Büyükşehir Belediyesi Altay Kışlası’nda Çalışmalarına Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
740x90
740x90

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Milli Savunma Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde Altay Kışlası içerisine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan kışla, yatakhane, misafirhane, kafeterya gibi sosyal tesislerin çalışmalarını inceledi.

Milli Savunma Bakanlığı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde bin 100 dönümlük alanın Büyükşehir Belediyesine devri sonrasında Altay Kışlasının ihtiyaç duyduğu ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Altay Kışlası içerisine 5 blokluk kışla, yatakhane, misafirhane ve benzeri sosyal tesislerin yapım işi devam ediyor. Altay Kışlasından protokol karşılığı alınan bin 100 dönümlük alanın haricinde mera alanından alınan yerlerle birlikte Yeni Sanayi Sitesi alanı Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Altay Kışlası alanında devam eden inşaat çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Gürkan, “Malatya’nın orta ölçekli sanayi alanının yeterli olmadığı ve bu anlamda mevcut yapılarda çalışma yapan küçük ve orta ölçekli sanayi müteşebbislerimizin ve zanaatçılarımızın yerlerinin yeterli olmadığını gördük. Bizde Milli Savunma Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Altay Kışlası’nda bulunan bin 100 dönümlük yeri ve bin 850 dönümlük mera alanı yeriyle birlikte toplamda 2 bin 950 dönümlük alanda Malatya’ya yeni bir sanayi sitesi yapma noktasında çalışma başlattık. Bu anlamda askeriyeden aldığımız bin 100 dönümlük yerin karşılığında kışla içerisine 5 bloklu inşaat çalışmalarına başladık. Çalışma içerisinde misafirhaneler, yatakhaneler, sosyal tesisler, kışlanın ihtiyaç duyduğu idari ve sosyal birimlerin geçtiğimiz yıl ihalelerini yapmıştık. İhale sonrasında müellif firmaya yer teslimini yapmıştık ve şuanda inşaatımız son aşamaya geldi. Temmuz veya Ağustos ayı itibariyle çalışmalarımızı tamamlayıp teslim ederek askerlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Altay Kışlası’ndan alınan alan ile birlikte toplamda 2 bin 950 dönümlük alanda Yeni Sanayi Sitesinin yapılacağını ifade eden Başkan Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde 2 bin 950 dönümlük yerde çalışmalarımıza başladık. Alan içerisinde sanayimizin ihtiyaç duyacağı fiziki yapıda ve ebatta dükkânlar ve iş yerleri yapılacak. Bu konuda da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızla yapmış olduğumuz çalışmalarda ve ileriki aşamalarda esnaflarımızla yapacağımız görüşmeler neticesinde ihtiyaç duyulan hacim ve ölçekte işyerleri yapılacak. Bu anlamda bin 850 dönümlük alınan mera alanının da ot bedel karşılıkları Büyükşehir Belediyemiz tarafından ödendi. Planlamalarımızı süreç içerisinde yaptıktan sonra Malatya’mıza yeni bir sanayi sitesi yapılması noktasında ilgili paydaşlarımızla görüşüp değerlendirmesini yapacağız. Çalışmaları yapan Fen İşleri Daire Başkanlığımıza ve inşaatı zamanında takip edip yapan müellif firmaya teşekkür ediyorum. Askerlerimize çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

740x90

740x90

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

1xbetoff.info