DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.677,60-0,14
BITCOIN 717620-0,61%
İstanbul
24°

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Ağbaba; “Bu alanda yapılmış en önemli çalışmalardan biri olacak”

ABONE OL
6 Ocak 2023 14:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’den Dijital Emek, Emek 4.0 Çalıştayı

Ağbaba; “Bu alanda yapılmış en önemli çalışmalardan biri olacak”

CHP Emek Büroları ve İstanbul Planlama Ajansı işbirliğiyle 7 Ocak Cumartesi günü Dijital Emek ve Emek 4.0 çalıştayı düzenlenecek.Çalıştaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılarak bir konuşma yapacak.

Çalıştayda dijitalleşme ve emek konusunda uzman akademisyenler, sendika temsilcileri ve sivil toplum örgütleri yer alacak. CHP Emek Büroları Koordinatörü , Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, çalıştayın bu alanda yapılmış en önemli çalışmalardan biri olacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu açılış konuşması yapacak

İstanbul Planlama Ajansı Florya Kampusu’nde gerçekleştirilecek çalıştay 09.30’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu, CHP İşçi ve Memur Sendikaları, Esnaf ve Meslek Odaları STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması ile başlayacak.

Dijital Ekonomi, Dijital Emek

Çalıştayda, “Dijital Ekonomi, Dijital Emek” başlıklı ilk oturum gazeteci Emin Çapa moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.Oturumda  İTÜ Bilim,Teknoloji ve Toplum Programı Kurucusu Prof. Dr. Hacer Ansal ile , ODTÜ İktisat Bölümü, Bilim ve Teknoloji Politikaları Araştırma Merkezi’nden Prof. Dr. Erkan Erdil konuyla ilgili sunum yapacaklar.

Yaratıcı Endüstri, Kent Ve Dijital Emek

“Yaratıcı Endüstri, Kent Ve Dijital Emek” başlıklı oturumu Gazeteci Zeynep Gürcanlı yönetecek. Oturumun konuşmacıları ise: Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi -Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Dr. Öğr. Gör. Erman Demir, Bağ Etkileşimli Öğrenme Derneği’nden ,Siyaset Bilimci-Dr. Ece Öztan,İBB Enstitü İstanbul İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi Yöneticisi Soner Şimşek olacak.

Dijital Emek ve Emek 4.0 Çalıştayı’nın öğlenden sonraki bölümünde dijital emek ve hukuk, dijital emek ve çalışma hayatı ile dijital emek ve sosyal politikalar çerçevesinde üç farklı atölye çalışması yapılacak.

Dijital Emek ve Çalışma Hayatı

Dijital Emeğin Geleceği: Kamu Politikaları Üzerine Düşünmek başlığı ile ele alınacak atölye çalışmalarından 1’nolu Atölye “Dijital Emek Ve Çalışma Hayatı”nı ele alacak. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden  Prof. Dr. Metin Özuğurlu atölye başkanlığını yaparken, Türk-İş Uzmanı Dr. Güven Savul, Ordu Üniversitesi/Ünye İİBF İktisat Bölümü’nden Dr. Özgür Narin ,DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Asalettin Arslanoğlu,Bilgisayar Mühendisleri Odası Temsilcisi İlhami Türkdoğan, İBB İş Sağlığı Güvenliği Müdürü Dr.Özkan Kaan Karadağ ile İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof.Dr. Erkan Saka çalışmalara katılacak.

Dijital Emek Ve Hukuk

Başkanlığını  CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Av. Gülşah Deniz Atalar’ın yaptığı “Dijital Emek Ve Hukuk” başlıklı Atölye çalışmasına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İş Hukuku bölümünden  Prof. Dr. Gaye Burcu Yıldız, Çalışma ve Toplum Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Murat Özveri ve TPE Marka ve Patent Vekili Av.Mehmet Ali Köksal katkı sunacaklar.

Dijital Emek Ve Sosyal Politikalar

Atölye Başkanlığını  CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın’ın yapacağı “Dijital Emek Ve Sosyal Politikalar” başlıklı 3 No’lu atölye’de ise Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Prof. Dr. Kurtar Tanyılmaz, Gaziantep Üniversitesi İslahiye İİBF’den Doç. Dr. Ferit Serkan Öngel, Bilgisayar Mühendisleri Odası Başkanı Cem Nuri Aldaş ,İPA Sosyal Politikalar Ofisi Koordinatörü Zelal Yalçın,Hak-İş Uzmanı / Projeler Koordinatörü Recep Atar çalışmalara katkı sunacak.

Dijital Emek, Emek 4.0 Çalıştayı sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla sona erecek.

Ağbaba, “Bu alanda yapılmış en önemli çalışmalardan biri”

CHP Emek Büroları Koordinatörü, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Dijital Emek, Emek 4.0 Çalıştayı’nda CHP’nin Türkiye’yi ikinci yüzyıla hazırlayacak ekonomik vizyon belgesinin emek ve çalışma yaşamı ile ilgili atacağı adımlar ve temel politikalarının altyapısının oluşturulacağını belirtti. Ağbaba, İstanbul Planlama Ajansı’nın,CHP Emek Bürolarının,CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Ankara Ünv. İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Emek Büroları Danışma Kurulu Koordinatörü Prof.Dr.Gamze Yücesan Özdemir’in önemli katkılarıyla gerçekleştirilen çalıştayın bu alanda yapılmış içeriği en dolu ve en önemli çalışmalardan biri olacağını kaydetti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r