DOLAR 27,2155 0.26%
EURO 28,8303 -0.38%
ALTIN 1.677,62-0,14
BITCOIN 714139-1,11%
İstanbul
24°

PARÇALI BULUTLU

19:05

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Arguvan İlçesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
12 Ocak 2023 16:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi İlçe İstişare Toplantıları devam ediyor

ARGUVAN İLÇESİNE YAPILAN VE YAPILACAK OLAN HİZMET VE YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında, 2023 yılında ilçelere yapılacak olan yatırım ve hizmetlerle ilgili olarak tüm paydaşların katılımı ile istişare toplantıları düzenleniyor.

Bu toplantılar kapsamında 12 Ocak 2023 Perşembe günü Arapgir ilçesi değerlendirme istişare toplantısının ardından, Arguvan İlçesi değerlendirme toplantısı da yapıldı.

Düzenlenen toplantıya Arguvan Kaymakamı Adem Karataş, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan AK Parti İlçe Başkanı Gazi Uşen, Arguvan Belediyesi Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Cemal Noğay, Genel Sekreter yardımcıları ve daire başkanları katıldı.

Uşen: 2022 yılında Büyükşehir ilçemizde çok ciddi yatırımlar yaptı

2022 yılında Arguvan’a Büyükşehir Belediyesi tarafından çok ciddi yatırımların yapıldığını ifade eden AK Parti Arguvan İlçe Başkanı Gazi Uşen, “Gerek yol, gerekse de altyapı ve üstyapı çalışmaları kapsamında yoğun bir hizmet aldık. Bundan dolayı başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere emeği geçen tüm ekibine teşekkür ediyorum. 2023 yılı programlarını da genel müdürlerimiz ve daire başkanlarımız tarafından yapılan sunumla dinledik. 2023 yılı yatırım programlarının da çok yoğun olduğunu gördük, ben tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kızıldaş: İlçemizdeki bütün mahallelerimizin yolu Büyükşehir tarafından asfaltlandı

2022 yılında yapılan ve 2023 yılında yapılacak olan yatırımların değerlendirilmesi için bir araya geldiklerini belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “İlçemize 2022 yılında yapılan yatırımlar ve 2023 yılı içerisinde yapılacak olan yatırımlarla ilgili çalışma programı nedeniyle topladık. Düzenlemiş olduğunuz bu toplantıdan dolayı da size ve tüm bürokratlara teşekkür ediyoruz. Yapılan hizmetleri yerinde görmek ve eksikleri tespit etmek amacıyla düzenlenen toplantı, gerçekten çok doğru ve çok verimli oldu. Bugün batıda bile köy yollarının asfalt olmadığı noktada bizim ilçemizdeki bütün mahallelerimizin yolu Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı. MASKİ, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar için de teşekkür ederiz. İlçemiz, 2022 yılında aldığı hizmetler nedeniyle güzel bir yıl geçirdi. Bugüne kadar Arguvan Belediyesi ile Malatya Büyükşehir Belediyesi uyum içerisinde çalıştı. Bundan sonrada aynı uyum içerisinde gerekli çalışmaları beraber bir şekilde sürdüreceğiz. Çünkü bu hizmetler sonrasında ilçemizde yaşayan halkımızın yaşam standartları yükseliyor. Bu anlamda tekrardan Selahattin Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Karataş: Vatandaşların hizmetleri görmeleri ve memnun kalmaları gerçekten takdire şayan

Arguvan ilçesinde yeni göreve başladığını belirten Kaymakam Adem Karataş, “2022 yılı yatırımlarını değerlendirmek hem de 2023 yılı yatırımlarını görerek eksikliklerimizi gidermek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Arguvan’daki görevimize yeni başlamamıza rağmen Arguvan’daki vatandaşlarımız ziyaret ettiğimizde onların olumlu dönütlerini alıyoruz. Belediyelerin farklı partilerden olmasına rağmen Arguvan halkının Büyükşehir’e olan sevgisini bizzat müşahede ediyoruz. Vatandaşların bu hizmetleri görmeleri ve memnun kalmaları gerçekten takdire şayan bir durumdur. İlçemizde yapılan yatırımlar ise fazlasıyla yerinde olmuş. Yollarından tutunda kaldırımlarından yeşilliğine kadar. Malumuz Malatya Arguvanspor Kulübü, futbolda da başarısını tüm Türkiye’ye duyurdu. Spordaki bu başarısını da devam ettirecek ve daha güzel yerlere geleceğini umuyorum. Ben şahsım adına size ve ekibinize teşekkür ediyorum” dedi.

Gürkan: Arguvan ilçemize de çok güzel yatırımlar yaptık

İlçeler bazında yapılan toplantıların devam ettiğini belirten Başkan Gürkan ise konuşmasında, “2022 yılında Arguvan ilçemize neler yaptık eksikleriniz nelerdir, ona baktık ve 2023 yılında da ilçeye yol, asfalt, altyapı, üstyapı ve çevre düzenlemeleriyle alakalı neler yapacağız, onların değerlendirmesini yaptık. Arguvan hakikatten kadim, kültürel anlamda zengin bir ilçemizdir. Bilindiği üzere Arguvan ağzı sadece Malatya’da değil Türkiye genelinde önemlidir. Diğer taraftan da Arguvanspor BAL Liginden 3. Lig’e yükselmesi ve burada da aynı başarısının devam etmesi Malatyalı olarak bizleri gururlandırıyor.  Bu anlamda değerli kaymakamımıza ve ilçe belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Biz de Arguvan’a yol, altyapı, üstyapı, spor tesisleri, kültürel alanlar anlamında Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yapılan hizmetler neticesinde Arguvan halkının yaşam standartlarını yükseltme gayreti içerisindeyiz. Çalışmalara baktığımızda bütün ilçelerimizde olduğu gibi Arguvan ilçemize de çok güzel yatırımlar yaptık. Bu çalışmalarımıza yerelde ilçe başkanlarımız, kaymakamlarımız ve meclis üyelerimizle beraber gerçekleştirdik. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Gerçekleştirilen hizmetlerin Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bugün olduğu gibi yarında hizmetlerimizi yaparken güneş gibi olacağız, şemsiyemizde gökyüzüdür. Hizmetlerimizi yaparken de eşit ve adaletli bir şekilde yapacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r